Ministar Martinović otvorio novu savremenu pijacu, jednu od najlepših
4 mins read

Ministar Martinović otvorio novu savremenu pijacu, jednu od najlepših

Ministar državne uprave i lokalne samouprave Aleksandar Martinović danas je presecanjem crvene trake svečano otvorio i novu savremenu pijacu jednu od najlepših u ovom delu Srbije, čiju gradnju su većim delom finanasirali EU i Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave, a manji deo dotiran je iz budžeta Grada Prokuplja.

Ministar Martinović je rekao da je pijaca koju su Prokupačani dobili jedna od najmodernijih u Srbiji na kojoj će se pored poljoprivrednih proizvoda, voća i povrća prodavati i mlečni proizvodi i druga vrsta robe.

-U izgradnji su korišćeni najasvremeniji materijali i izvođač radova je uložio velike napore da ova pijaca bude ne samo funkcionalna, već i da estetski lepo izgleda pa mislim da će oni koji se bave poljoprivredom i povrtarstvom iz ovog kraja i svi koji će ovde prodavati robu imati sad mnogo bolje uslove za rad nego kao što su ranije imali na staroj pijaci, kazao je Martinović. On je naveo da je u izgradnju pijace uloženo 330 miliona dinara, od čega je najveći deo dala država Srbija i da su u Vladi ponosni da se uz manje pomeranje rokova uspelo u naporima da se završi gradnja.

-Ovo je samo jedna u nizu potvrda koliko država Srbija vodi računa o jugu Srbije i građanima koji žive u ovom delu naše države i mi ćemo sa tom politikom da nastavimo i dalje, istakao je ministar Martinović.

Govoreći o nedavnim poplavama koje su zadesile Srbiju i koje su nanele štetu i u Topličkom Okrugu, Martinović je rekao da je obilazak domaćinstava koja su pretrpele štetu u nedavnim poplavama u prokupačkom kraju još jedan razlog da je posetio naš kraj.

-Činjenica da je Prokuplje nažalost jedna od lokalnih samouprava u kojima je proglašena vanredna situacija zbog elementarne nepogode najbolje govori o tome kakve je probleme stanovnicima ovog kraja napravila poplava. Na nekim mestima se reka Toplica izlila iz korita ali je daleko veće probleme napravila bujična voda koja je oštetila kuće, uništila poljoprivredno zemljište i infrastrukturu. U svemu tome veoma je bitno i to je ono što želim da istaknem, da će država Srbija da pomogne i građanima i lokalnoj samoupravi da se ta šteta što pre otkloni. Na poslednjoj sednici Vlade Republike Srbije je doneta Uredba o Programu državne pomoći građanima za sanaciju štete od poplava u privatnoj svojini, a u sličnoj poceduri će biti nadoknađena i šteta kad su u pitanju usevi, odnosno poljoprivredno zemljište tako da je čvrst stav i predsednika Republike Aleksandra Vučića i Vlade Srbije da ni jedna lokalna samouprava i ni jedan građanin koji je pretrpeo štetu u tim lokalnim samoupravama a ima ih 56, neće biti prepušteni sami sebi, već ćemo zajedno da prevaziđemo tu situaciju, istakao je ministar Martinović.

Ministra Aleksandra Martinovića u Prokuplju je sačekala delegacija koju su pored gradonačelnika Prokuplja činili i predsednik Skupštine Grada Dejan Lazić i članovi Gradskog veća, a dobrodošlicu mu je poželeo i načelnik Topličkog upravnog okruga Zlatan Miljković.

Nova prokupačka pijaca prostire se na površini od 2.860 kvadratnih metara i ima 126 tezgi, 14 lokala, tri magacina, dva javna toaleta i jedan za osobe sa posebnim potrebama, upravnu zgradu i odvojenu prostoriju za obezbeđenje. Svi prodavci koji su prodavali na staroj, takozvanoj „maloj“ prokupačkoj pijaci, koja više ne postoji, svoje mesto naći će u novom prostoru, a novina je da će se sada mlečni proizvodi prodavati u higijenskim uslovima, u prostranoj čistoj, svetloj i klimatizovanoj prostoriji u okviru nove pijace.

Ministar Aleksandar Martinović u društvu prokupačkog rukovodstva danas je posetio i  domaćinstva Milana Stojanovića u selu Beloljin i Ljubiše Nedeljkovića u selu Tulare koja su pretrpela štete u nedavnim poplavama.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *